Endpoint Protector Appliance: Stop data theft on Windows and Mac

 

Reakcja to podstawa

Wrzesień 13th, 2011 by mateusz (0) e-handel,Naruszenie bezpieczeństwa

Zwracamy się do Państwa z informacją o możliwości dojścia do nieautoryzowanego dostępu do niektórych informacji z Państwa konta klienckiego, w tym Państwa imion (nazwisk), adresu e-mail, adresów wysyłki, daty urodzin, numeru telefonu oraz chronionego hasła.
Dostęp nie obejmował informacji dotyczących płatności, w tym dotyczących Państwa kart kredytowych.
Chociaż przechowujemy nasze hasła w zabezpieczonej postaci, z daleko posuniętej ostrożności, zalecamy, aby dokonali Państwo zmiany hasła na stronie BuyVIP, a także na wszystkich innych stronach, na których używają Państwo tego samego lub podobnego hasła. Ponadto, proszę pamiętać, że BuyVIP nigdy nie prosi o podanie żadnych osobistych danych lub danych związanych z państwa kontem za pośrednictwem poczty elektronicznej. Proszę zachować szczególną ostrożność, jeżeli otrzymają Państwo jakąkolwiek wiadomość e-mail zawierającą prośbę o podanie jakichkolwiek informacji osobistych oraz w wypadku otrzymania wiadomości, która skieruje Państwa na stronę internetową, na której zostaną Państwo poproszeni o podanie takich informacji.
Przepraszamy za zainstniałe trudności. Jeżeli mają Państwo obecnie złożone zamówienie, zapewniamy, że nasz zespół zajmuje się nim i zostanie ono dostarczone zgodnie z ustaleniami.
Zespół Obsługi Klienta BuyVIP

Taką wiadomość otrzymali niedawno klienci Buy VIP, internetowego outletu. Informacja o tym pojawiła się w poniedziałek rano w gazeta.pl. Z racji, że serwis należy do Grupy Allegro, firma zastrzegła, że wyciek danych nie ma nic wspólnego z czwartkową awarią.

Tak jak wyklarowała Joanna Wagner, rzecznik Grupy Allegro dla niebezpiecznik.pl:

Do włamania na serwery Buyvip rzeczywiście doszło, ale ofiarą padły hiszpańskie serwery — co w istocie dla polskich użytkowników buyvip nie robi żadnej różnicy, bo na zaatakowanych serwerach znajdowały się ich dane. (…) E-maila o naruszeniu bezpieczeństwa wysłała centrala z Hiszpanii — dostali go wszyscy użytkownicy BuyVIP, nie tylko Polacy.

Teraz czekamy na informacje, jakie były przyczyny tego wycieku, znając już jego rozmiar.

Leave a Reply